ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Sony PSP mbi 50 milionė njėsi tė shitura

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Sony PSP mbi 50 milionė njėsi tė shitura   Wed Feb 18, 2009 2:48 pm


Sony PSP mbi 50 milionė njėsi tė shitura
Javėn e kaluar, Sony Computer Entertainment nė mėnyrė solemne ka publikuar tė dhėnėn se konzola e tyre mobile PSP ka tejkaluar shifrėn prej 50 milionė njėsive tė shitura.
Edhe pse skeptikėt do tė thonė qė 50 milionė njėsi tė shitura tė PlayStation Portable janė tė mjerueshme nė krahasim me 90 milionė Nintendo DS, duhet tė merret parasysh se kjo ėshtė paraqitja parė e kompanisė sė Sony nė tregun e konzolave mobile tė lojėrave, e shpresojmė tė mos jetė edhe e fundit. PSP pėr herė tė parė ėshtė paraqitur nė muajin dhjetor tė vitit 2004 nė Japoni, nė mėnyrė qė njė vit mė pas tė shpėrndahet nė tė gjitha tjerat tjera tė botės.

Deri mė tani janė publikuar tri modele (seritė PSP-1000, 2000 e 3000), e secila prej tyre ėshtė shquar pėr performansa mė tė mira, dizajn mė simpatik dhe funksionalitet mė tė madh.

Sa u pėrket lojėrave, PSP mund tė lavdėrohet pėr dymijė prej tyre nė disqet UMD, derisa janė rreth 500 ekskluzive tė PlayStation Network dhe mund tė blihen vetėm nėpėrmes tė kėtij shėrbimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sony PSP mbi 50 milionė njėsi tė shitura
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: