ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Edhe njė seri ekologjike tė televizorėve nga Sony

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Edhe njė seri ekologjike tė televizorėve nga Sony   Wed Feb 18, 2009 2:44 pm


Edhe njė seri ekologjike tė televizorėve nga Sony
Pėr pranverėn e kėtij viti gjiganti i elektronikės shpenzuese ka pėrgatitur njė seri tė re tė televizorėve nėn brendin e njohur BRAVIA, e cila ofron deri nė 30 pėr qind shpenzim mė tė ulėt tė energjisė sė pajisjeve, duke ruajtur tė gjitha karakteristikat e definicionit tė plotė (Full HD) tė pajisjes dhe kualitetin e fotografisė.
Modelet e reja nėn brendin Sony BRAVIA vijnė me shenjat WE5, derisa mund tė blihen me ekrane tė diagonales 40, respektivisht 46 inēėsh.

Dallimet themelore tė modeleve tė reja janė shpenzimi dukshėm mė i ulėt i energjisė, e cila ėshtė e plotėsuar shtesė me mundėsitė tė cilat nuk janė pjesė e zakonshme e kėtij lloji tė pajisjeve.

Teknologjia jashtėzakonisht interesante Presence Sensor detekton nxehtėsinė e trupit tė personave nė ambient nė tė cilin gjendet ai dhe i pėrcjell ata me detektorin e lėvizjeve. Kjo mundėson qė, kur personi para televizorit tė largohet nga ambienti, televizori automatikisht “shuan” fotografinė, derisa e le zėrin e lėshuar. Fotografia paraqitet sėrish nė televizor kur personi tė hyj prapė nė ambientin ku gjendet televizori.

Tė dyja modelet edhe mė tutje janė tė pajisura me panelet Full HD 1080p LCD.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Edhe njė seri ekologjike tė televizorėve nga Sony
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: