ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
gjata murlan shkronja dashurie loja celular nokia BAJRAM kosoves numri gashi krasniqi anglisht meda numrin PORNO ismajli 2012 dashuri nika komandat double beqiri druri elvana genta
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ovi Store – App Store nga Nokia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Ovi Store – App Store nga Nokia   Wed Feb 18, 2009 2:40 pm


Ovi Store – App Store nga Nokia
Edhe Nokia mė nė fund ka paraqitur versionin e vet tė vendit tė centralizuar pėr blerjen e aplikacioneve pėr celularėt e tyre.
Pas kompanisė Apple vonohen pothuajse njė vit (qartazi, kaq u ėshtė nevojitur tė kopjojnė konceptin) – nė ndėrkohė, nė App Store kanė gjetur vend mbi 20.000 aplikacione.

Pas thashetheme tė shumta, Nokia ka paraqitur Ovi Store – njė vend tė centralizuar pėr blerjen e aplikacioneve pėr telefonat celularė me platformat S40 e S60 tė cilėt vihen nė funksion me sistemin operativ Symbian.

Ovi Store ėshtė pėrgjigje e Nokias ndaj dyqanit online App Store tė kompanisė Apple, Application Center i RIM dhe Windows Marketplace for Mobile.

Sistemi do tė integrojė shėrbimet ekzistuese tė Nokias (Download!, MOSH e WidSets) nė platformėn Ovi, derisa pėrdoruesit do tė mund tė blejnė aplikacione dhe lojėra, mirėpo do tė mund tė blihen edhe widgets, podcasts dhe video. Forma e pagesės do tė bėhet me kartelė krediti apo nėpėrmes operatorėve tė telefonisė mobile.

Ovi Store do tė filloj punėn gjatė muajit maj, derisa celulari i parė i cili do tė vjen me mbėshtetje tė integruar do tė jetė Nokia N97.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ovi Store – App Store nga Nokia
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: