ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nokia murlan krasniqi gjata double komandat BAJRAM anglisht celular beqiri ismajli 2012 meda numrin numri nika dashuri PORNO kosoves loja shkronja druri dashurie genta elvana gashi
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Dy Tecra tė reja nga Toshiba

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Dy Tecra tė reja nga Toshiba   Wed Feb 11, 2009 10:13 pm


Dy Tecra tė reja nga Toshiba
Seria e laptopėve afarist Tecra nga kompania Toshiba ėshtė pasuruar me dy modele tė reja, njėri me ekran prej 15.4-inēėsh, derisa tjetri me ekran mė tė vogėl prej 14.1 inēėsh.
Emrat e plotė tė modeleve tė reja janė A10-S3511 e M10-S3411, derisa specifikat i kanė bukur tė ngjashme.

Tė dy pajisjet kanė procesor Core 2 Duo P8600 nga Intel i cili punon nė 2.4 GHz, disk tė fortė me kapacitet prej 160 GB, 2 GB DDR2 SDRAM memorie, WiFi, Bluetooth dhe kamerė tė integruar uebi.

A10 ėshtė model mė i madh, ka ekran me diagonale prej 15.4 inē WSXGA+ me rezolucion, i cili nė pėrkthim i bie 1.680 x 1.050 piksela dhe kartelė grafike Quadro NVS nga Nvidia, derisa disku i fortė ėshtė diē mė i shpejt dhe punon me 7.200 rrotullime nė minutė.

M10 ka ekran 14.1 inēėsh, rezolucioni ėshtė WXGA+ (1.400 x 900 piksela), ēip tė integruar tė Intelit GM45, derisa disku i sillet 5.400 herė nė minutė.

Ēmimi pėr modelin A10 ėshtė 1.249 dollarė, derisa M10 ėshtė diē mė i lirė dhe kushton 1.100 dollarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dy Tecra tė reja nga Toshiba
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: