ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Trojani pėr Mac sulmon sėrish

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Trojani pėr Mac sulmon sėrish   Fri Jan 30, 2009 11:03 pm


Trojani pėr Mac sulmon sėrish
Mysafiri i padėshiruar nė kompjuterėt Mac, trojani i quajtur OSX.Trojan.iServices.B, ėshtė kthyer mė i rrezikshėm se mė herėt.
Pas paraqitjes sė parė tė kėtij aplikacioni dashakeq me tė cilin pėrdoruesit mė sė lehti mund tė infektohen gjatė shkarkimit tė softuerėve piratė (konkretisht, paketės sė programeve iLife), janė shfaqur arnimet dhe format e tjera tė mbrojtjes tė cilat, pėr fat tė keq, nuk e kanė zgjidhur problemin.

Nė fakt, trojani i njėjtė tani ėshtė paraqitur nė versionet pirate tė Photoshop-it, dhe atė nė version tė pėrpunuar i cili anashkalon arnimet e bėra gjatė javės sė kaluar.

Duket se edhe pėrdoruesit e sistemit operativ Mac duhet tė shtrėngojnė dhėmbėt dhe tė fillojnė qė rregullisht tė instalojnė rregullisht mbrojtje shtesė kundėr viruseve nė kompjuterėt e tyre.

www.apple.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Trojani pėr Mac sulmon sėrish
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: