ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Trojanėt sulmojnė edhe celularėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Trojanėt sulmojnė edhe celularėt   Fri Jan 30, 2009 11:02 pm


Trojanėt sulmojnė edhe celularėt
Trojanėt, programet softuerike dashakeqe tė cilėt janė karakteristike pėr internet dhe pajisje kompjuterike, janė paraqitur edhe nė telefonat celularė.
Sipas pohimeve tė kompanisė Kaspersky Lab (njė prej kompanive kryesore nė sektorin e zhvillimit tė sistemeve tė sigurisė), ėshtė zbuluar trojani Python.Flocker i cili sulmon telefonat celularė qė funksionojnė nėn sistemin operativ Symbian.

Ėshtė zbuluar se trojani mund tė transferojė shuma tė vogla tė parave nga xhirollogaria e pėrdoruesit nė atė tė sulmuesit.

Duke pasur parasysh se caku i sulmuesve ėshtė operatori i telefonisė mobile nga Indonezia, pėrdoruesit nga Evropa dhe pjesėt tjera tė botės nuk kanė probleme me trojanin nė fjalė.

Trojani ėshtė shkruar nė gjuhėn programuese Python dhe bartet me anė tė porosive SMS e cila nė fakt ėshtė urdhėr pėr transferimi i parave nga njė llogari bankare njė tjetrėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Trojanėt sulmojnė edhe celularėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: