ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
elvana gjata numrin loja dashuri gashi PORNO druri ismajli nokia 2012 BAJRAM numri kosoves celular beqiri meda nika krasniqi dashurie murlan double genta shkronja komandat anglisht
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Juve nuk e shfrytėzon dėshtimin e Interit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Juve nuk e shfrytėzon dėshtimin e Interit   Tue Jan 20, 2009 3:52 amJuve nuk e shfrytėzon dėshtimin e Interit
Derbi kryesor i javės sė nėntėmbėdhjetė nė Serie A ėshtė zhvilluar nė Stadio Olimpico tė Romės ndėrmjet Lazios dhe Juventusit, ndeshje e cila ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė 1-1.

Stephan Lichsteiner (majtas) dhe Pavel Nedved nė njė pėrballje, Foto: AP

Bardhezinjtė e nisėn takimin sėrish nė mungesė tė portierit kryesor, Gianluigi Buffon, i cili porsa ėshtė kthyer nga lėndimi ėshtė ftohur. Po ashtu te Juve mungonte dhe njeriu kryesor i mbrojtjes, Giorgio Chiellini, ndėrsa tashmė dihet pėr numrin e madh tė lojtarėve tjerė tė cilėt mungojnė si pasojė e lėndimeve.

Pjesa e parė e takimit, sa i pėrket lojės, i takoi kryesisht Lazios, mirėpo pėrfundoi me rezultat tė barabartė.

Biancocelestėt krijuan disa mundėsi nė fillim tė ndeshjes, por arritėn tė shėnojnė vetėm njė herė, edhe atė me ndihmėn e portierit mysafir.

Nga e majta) Cristian Ledesma, Mourad Meghni dhe Ousmane Dabo i gėzohen golit, Foto: AP

Golin e kryeqytetasve e shėnoi Cristian Ledesma (25’) nga gjuajtja e lirė, mirėpo fajtori kryesor ishte portieri i Juventusit, Manninger, i cili bėri njė gafė duke e futur topin nė rrjet.

Bianconerėt barazuan nė rastin e parė qė iu dha nė gjysmėlojėn e parė. Njė gjuajtje nga kėndi e shfrytėzoi mė sė miri mbrojtėsi, Olof Mellberg, duke lėnė avantazhin e vendasve tė zgjatė vetėm pesė minuta (30’).


Festa e Bianconerėve pas barazimit, Foto: Reuters

Nė pjesėn e dytė tė ndeshjes u tregua njė Juventus ndryshe, mė ofanziv dhe mė kėrkues ndaj golit, megjithatė rastet e shumta nuk u shndėrruan nė gol.

Nė minutat e fundit tė takimit pati raste nė tė dyja anėt, mirėpo as njėra e as tjetra skuadėr nuk arriti tė ndryshojė asgjė.

Mauro Zarate ndėrmjet dy juventinėve, Foto: AP

Lazio me kėtė pikė tė fituar mban vendin e shtatė me njė pikė mė tepėr se rivali i qytetit, Roma, dhe njė pikė mė pak se Fiorentina qė gjendet nė vendin e gjashtė.

Me kėtė barazim, Juventusi nuk e shfrytėzoi dėshtimin e Interit pėr t’iu afruar mė tepėr, ndėrsa tash ėshtė tre pikė pas liderit, dhe tre pikė pėrpara Milanit, i cili e shfrytėzoi mė sė mirė kėtė javė pėr t’iu afruar kreut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Juve nuk e shfrytėzon dėshtimin e Interit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: