ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 IFFHS: Buffon portieri mė i mirė nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: IFFHS: Buffon portieri mė i mirė nė botė   Tue Jan 20, 2009 3:37 am


IFFHS: Buffon portieri mė i mirė nė botė
Portieri i Juventusit dhe Italisė, Gianluigi Buffon, ėshtė zgjedhur si portieri mė i mirė nė botė nė dy dekadat e fundit nga Federata Ndėrkombėtare e Historisė sė Futbollit dhe Statistikave (IFFHS).
Rangimet janė llogaritur nga viti 1990 e deri mė tash, ndėrsa nga tetė portierėt e parė, katėr prej tyre janė ende aktivė nė futbollin profesionist.

Nė vendin e dytė ėshtė renditur legjenda e Manchester Unitedit dhe Danimarkės, Peter Schmeichel, ndėrsa vendin e tretė e zė portieri i Real Madridit dhe Spanjės, Iker Casillas.

Portierėt mė tė mirė nė botė sipas IFFHS:

1. Gianluigi Buffon (Itali) 78 pikė
2. Peter Schmeichel (Danimarkė) 69 pikė
3. Iker Casillas (Spanjė) 63 pikė
4. Oliver Kahn (Gjermani) 62 pikė
5. Jose Luis Chilavert (Paraguai) 58 pikė
6. Walter Zenga (Itali) 55 pikė
7. Edwin van der Sar (Holandė) 53 pikė
8. Petr Cech (Ēeki) 44 pikė
9. Michel Preud'homme (Belgjikė) 43 pikė
10. Claudio Andre Taffarel (Brazil) 40 pikė
11. David Seaman (Angli) 38 pikė
12. Fabien Barthez (Francė) 37 pikė
13. Andoni Zubizarreta (Spanjė) 35 pikė
14. Nelson de Jesus e Silva 'Dida' (Brazil) 35 pikė
15. Rinat Dasaev (Rusi) 27 pikė
16. Sergio Javier Goycochea (Argjentinė) 26 pikė
17. Johannes van Breukelen (Holandė) 23 pikė
18. Peter Shilton (Angli) 22 pikė
19. Vitor Baia (Portugali) 22 pikė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
IFFHS: Buffon portieri mė i mirė nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: