ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Google shuan njė numėr tė madh shėrbimesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Google shuan njė numėr tė madh shėrbimesh   Tue Jan 20, 2009 3:15 am


Google shuan njė numėr tė madh shėrbimesh
Nga gjiganti i internetit Google jemi mėsuar nė paraqitjen tė pareshtur tė shėrbimeve tė reja, mirėpo kėtyre ditėve Google e ka bėrė pikėrisht tė kundėrtėn: ka shuar disa shėrbime tė cilat nuk kanė treguar perspektivė.
Shėrbimet tė cilat janė shuar apo ėshtė paralajmėruar shuarja e tyre janė Jaiku, Google Notebook, Dodgeball dhe Google Video.

Shuarja e Google Videos nuk ėshtė edhe ndonjė befasi, kur merret parasysh qė Google e ka blerė shėrbimin YouTube i cili ofron po tė njėjtėn gjė: shkėmbimin e dosjeve video. Prej sot Google Video mė nuk do tė pranojė video materiale tė reja, derisa arkiva do tė mbetet aktive edhe pėr njė kohė.

Google Notebook ėshtė njė shtojcė pėr shfletuesin Firefox e cila u mundėson shkrimin e rikujtuesve (reminders) qė lidhen me ndonjė faqe, mirėpo qartazi shfrytėzuesit nuk e kanė pėrdorė sa duhet, prandaj Google ka vendosur ta shuaj.

Dodgeball ėshtė shėrbim pėr porosi tė ēastit i ngjashėm me atė Twitter, derisa shuarja e tij zyrtare ka qenė vetėm ēėshtje kohe sepse qėmoti ka qenė e njohur se nuk ka gjė prej tij.

Pjesėrisht ėshtė kjo dhe pėr kėtė Google e kishte blerė shėrbimin Jaiku, njė klon i Twitter i cili po ashtu mundėson pėrpunimin e njė mikroblogu shumė tė thjeshtė nė tė cilin artikujt e ri janė tė kufizuar nė 140 karaktere, dhe ata mund t’i dėrgoni me anė tė porosisė SMS. Ajo ēka ėshtė mė e ēuditshme fakti se as Jaiku nuk do tė zhvillohet tutje. Megjithatė, nuk bėhet fjalė pėr shuarjen e plotė, Google sigurisht do ta ofrojė si shėrbim pėr pėrpunimin e mikroblogut tė vet tė personalizuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Google shuan njė numėr tė madh shėrbimesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: