ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nintendo Wii thyen tė gjitha rekordet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Nintendo Wii thyen tė gjitha rekordet   Tue Jan 20, 2009 3:15 am


Nintendo Wii thyen tė gjitha rekordet
Edhe njė vit afarist ėshtė prapa nesh dhe koha qė prodhuesit dhe analistėt tė paraqesin shifrat e tyre pėrfundimtare. Sipas raportit tė kompanisė NPD Group, nė tregun amerikan vitin e kaluar ka bėrė punė si duhet Nintendo Wii.
Siē raporton NPD Group, gjatė vitit tė kaluar nė SHBA, pėrkundėr krizės ekonomike e cila po i godet, janė shitur 10.17 milionė konzola tė lojėrave Nintendo Wii. Shitja e konzolės sė dytė tė lojėrave DS po ashtu nga Nintendo, edhe gjatė vitit tė kaluar ka arritur tek 9.95 milionė pėrdorues amerikanė.

Nė tė njėjtėn kohė, katėr lojėrat mė tė shitura tė cilat janė tė dedikuara pėr konzolat e lojėrave kanė qenė pikėrisht pėr Nintendo Wii, derisa rritja e pėrgjithshme e lojėrave Nintendo nė SHBA vitin e kaluar ka shėnuar rritje prej 19 pėr qind nė krahasim me tė dhėnat e vitit 2007.

Tė gjitha kėto qė u pėrmenden sjellin deri tek tė dhėnat se madje 55 pėr qind e konzolave tė lojėrave nė SHBA kanė qenė Nintendo Wii.

www.nintendo.com/wii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nintendo Wii thyen tė gjitha rekordet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: