ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
ismajli BAJRAM dashuri nokia druri kosoves PORNO murlan gjata komandat gashi numrin krasniqi numri genta loja beqiri double anglisht nika meda elvana dashurie celular 2012 shkronja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shkarkimi i paligjshėm i muzikės ende dominues

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Shkarkimi i paligjshėm i muzikės ende dominues   Tue Jan 20, 2009 3:10 am


Shkarkimi i paligjshėm i muzikės ende dominues
Federata ndėrkombėtare e industrisė muzikore (IFPI) ka njoftuar se gjatė vitit tė kaluar madje 95 pėr qind e muzikės nga interneti ėshtė shkarkuar nė mėnyrė tė paligjshme, qė kjo organizatė e sheh si problemin e tanishėm mė tė madh.
IFPI ka publikuar edhe shumė informata tjera interesante. Gjatė vitit tė kaluar, numri i shkarkimeve ėshtė rritur pėr 20 pėr qind dhe tani pėrbėn njė tė pestėn e shpėrndarjes sė pėrgjithshme tė muzikės.

Megjithatė, tregu global dhe pėrfitimet e tij janė zvogėluar gjatė vitit tė kaluar pėr shtatė pėr qind qė sipas pohimeve tė IFPI-sė ėshtė pėrgjegjėse rėnia e shitjes nė CD mediumet, e qė shpėrndarja digjitale ende nuk ka arritur ta zėvendėsojė.

Gjatė vitit tė kaluar, nė formė tė ligjshme janė shkarkuar 1.4 miliardė kėngė, derisa numri i dosjeve tė paligjshme muzikore ka qenė rreth 40 miliardė. Kėngėtari mė i shitur nėpėrmes rrugėve tė ligjshme ka qenė Lil Wayne kėnga e tė cilit “Lollipop” ėshtė shkarkuar 9.1 milionė herė.

IFPI pėrfaqėson rreth 1.400 kompani tė industrisė muzikore nga 72 vende tė botės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shkarkimi i paligjshėm i muzikės ende dominues
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: