ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 BE: Microsoft shkel rregullat kundėr monopolit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: BE: Microsoft shkel rregullat kundėr monopolit   Tue Jan 20, 2009 3:09 amBE: Microsoft shkel rregullat kundėr monopolit
Komisioni Evropian ka nisur njė procedurė ligjore kundėr Microsoft sepse supozohet qė kjo kompani gjigante amerikane shkel rregullat e Bashkimit Evropian kundėr monopolit, njoftojnė agjencitė botėrore tė lajmeve.
"Lidhja qė bėn Microsoft nė mes Internet Explorerit dhe sistemit operativ Windows rrezikon konkurrencėn nė mesin e shfletuesve tė internetit, pėrmbysė gazetat nė produktet e tyre dhe nė fund pėrdoruesve ua zvogėlon pėrzgjedhjen", ka njoftuar Komisioni.

Microsoftit i ėshtė dhėnė afat deri nė tetė javė tė pėrgjigjet nė gjetjet e Komisionit, i cili ka theksuar se kjo kompani ka mundėsinė e mbrojtjes gjatė dėgjimit.

Microsoft edhe mė herėt ka qenė nė shėnjestėr tė veprimeve evropiane kundėr monopolit. Gjykata evropiane e drejtėsisė nė vitin 2004 ka pėrcaktuar se Microsoft i ka shkelur rregulloret e BE-sė kundėr monopolit, duke tentuar tė rrezikojė rivalėt me programet e veta pėr pėrmbajtjet multimediale.

Kompania ishte dėnuar me mbi 600 milionė dollarė dhe ishte urdhėruar tė ofrojė versionin e sistemit operativ pa programin "Media player", si dhe tė ndajė kodin komunikues me rivalėt. Microsoft ishte ankuar, por dėnimi ishte konfirmuar mė 17 shtator tė vitit 2007.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BE: Microsoft shkel rregullat kundėr monopolit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: