ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Katėr fotoaparate tė reja digjitale nga Panasonic

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Katėr fotoaparate tė reja digjitale nga Panasonic   Tue Jan 20, 2009 3:06 am


Katėr fotoaparate tė reja digjitale nga Panasonic
Kompania Panasonic kohėve tė fundit ka qenė bukur aktive nė fushėn e fotoaparateve digjitale dhe si rrjedhojė ka prodhuar katėr modele kompakte tė tyre.
Nė segmentin mė tė ulėt Panasonic ka paraqitur fotoaparatet kompakte DMC-FS6 dhe DMC-FS7. Qė tė dy posedojnė objektiv tė katėrfishtė (4 x Zoom) i cili niset nė 33 milimetra largėsi, stabilizim elektronik tė fotografisė dhe procesorin mė tė ri tė fotografisė Venus Engine. Modeli FS6 ka ēip CCD me rezolucion prej 8.1 megapiksela, derisa FS7 ėshtė me rezolucion 10.1 megapiksela.

Panasonic DMC-LS85 ėshtė fotoaparat me karakteristika si edhe DMC-FS6, me tė vetmin dallim qė si burim energjie pėrdorė bateritė AA.

Sigurisht qė modeli mė interesant ėshtė DMC-FS15 ultrakompakt. Nė shtėpizėn e dimensioneve jashtėzakonisht tė vogla Panasonic ka arritur tė integrojė objektivin Leica me vrimė prej 29-145 milimetras, 5 x Zoom dhe ēip CCD me rezolucion prej 12.1 megapikselash.

FS15 ėshtė i mbushur me teknologji moderne pėr pėrmirėsimin e kualitetit tė fotografisė siē janė detektimi i fytyrės, stabilizimi i fotografisė Mega OIS dhe vendosjes automatike tė komandave varėsisht nga motivi i fotografimit (Intelligent Scene Selector).

Mbi tė gjitha FS15 incizon video materiale nė rezolucion high definition - HD.

www.panasonic.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Katėr fotoaparate tė reja digjitale nga Panasonic
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: