ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
ismajli celular double nika murlan komandat loja krasniqi numri genta BAJRAM beqiri dashuri numrin PORNO anglisht meda nokia elvana kosoves dashurie druri shkronja 2012 gashi gjata
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 VHS del nė pension

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: VHS del nė pension   Thu Jan 15, 2009 4:12 pm


VHS del nė pension
Me shitjet e fundit tė kasetave VHS, nė fund tė dhjetorit 2008, ka dalė nė pension formati Video Home System (VHS).
Tregimi pėr formatin e popullarizuar nis prej para 30 vitesh kur JVC kishte fituar ndaj kompanisė Sony nė “luftėn e kasetave”, e standardi VHS kishte zėvendėsuar kasetat e deriatėhershme Betamax, tė cilat ishin tė popullarizuara nė Evropė e Azi.

VHS ishte mė i mirė se Betamax nė pothuajse tė gjitha rrafshet (pos kualitetit dhe riprodhimit tė fotografisė) edhe shumė prodhues kishin vendosur tė kalojnė nė standardin e ri pėr shkak tė shpenzimeve mė tė ulėta.

Sot, standardi VHS ėshtė duke humbur luftėn nė tėrėsi, sepse lojtarėt mė tė mėdhenj nė treg (siē janė Blu-ray HD) po e marrin primatin dhe pak kanė mbetur prej atyre tė cilėt nė shtėpitė e tyre kanė video rekorderė tė cilėt i pėrdorin pėrditė.

Pyetja e duhur, nė kėtė moment do tė ishte ēfarė tė bėjmė me ato video kaseta tė cilat i ruajmė. Shumė prej tyre pėrmbajnė informata tė dobishme. Ka ardhur momenti qė tė gjitha ato qė i keni nė kasetat VHS t’i bartni nė mediumet DVD.

Kėshtu do tė lironi hapėsirė, tė pėrmirėsoni kualitetin e materialit tė incizuar, por edhe tė ruani materialin i cili do tė shkatėrrohej nė kasetat e vjetra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
VHS del nė pension
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: