ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Asus paraqet tastierėn kompjuter Eee

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Asus paraqet tastierėn kompjuter Eee   Thu Jan 15, 2009 4:11 pm


Asus paraqet tastierėn kompjuter Eee
Asus nė panairin e elektronikės shpenzuese CES 2009 ka paraqitur tastierėn Eee me komponente tė integruara kompjuterike dhe ekran LCD. Kompania e pėrshkruan tastierėn Eee si njė kompjuter tė plotė tė dizajnuar pėr pėrdorim nė lidhje me njė pajisje tjetėr.
Nė paketėn e rėndė diē mė pak se 1 kilogram kemi tastierėn e plotė tė madhėsisė standarde, ekran tė plotė LCD prej 5 inēėsh i ndjeshėm nė prekje si dhe kompjuter tė plotė me procesor 1.6 GHz Atom nga kompania Intel, njė gigabajt tė memories DDR2 dhe diskun SSD me kapacitet prej 16 apo 32 GB.

Tastierėn ėshtė e mundshme ta lidhni nė forma tė ndryshme duke marrė parasysh se ka tė integruar Wi-Fi, Bluetooth, USB, VGA e madje edhe dalje HDMI.


Tani pėr tani nuk ėshtė i njohur ēmimi, e ajo qė dihet ėshtė se nė treg do tė gjendet pėr tre deri nė gjashtė muaj, sė paku sipas shefit tė kompanisė Asus, Johnny Shih.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Asus paraqet tastierėn kompjuter Eee
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: