ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
BAJRAM dashurie genta nokia murlan komandat numrin loja nika double druri numri celular gjata beqiri meda PORNO gashi kosoves dashuri shkronja elvana 2012 krasniqi ismajli anglisht
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 SSD me kapacitet prej njė terabajt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: SSD me kapacitet prej njė terabajt   Thu Jan 15, 2009 4:09 pm


SSD me kapacitet prej njė terabajt
Po afrohet momenti kur SSD-tė e kapacitetit tė madh nuk do tė janė lajme dhe nė tėrėsi tė zėvendėsojnė disqet e forta si medium kryesor pėr ruajtjen e tė dhėnave nė kompjuterė. SSD-ja e kapacitetit prej 1 TB ėshtė njė hap i parė nė kėtė drejtim.
Kompania pureSilicon nė panairin CES (Consumer Electronics Show) ka paraqitur 1TB Nitro, diskun e parė nė botė SSD me dy inē e gjysmė dhe kapacitet prej njė terabajt. Performansat i ka solide edhe pse jo mė tė shpejtat nė treg: bartja e tė dhėnave kryhet me shpejtėsinė maksimale prej 300 MB/s.

Pajisja vjen me kapacitete prej 32 GB deri nė 512 GB, mirėpo nuk ėshtė i dedikuar pėr pėrdorim shtėpiak, por mė tepėr si zgjidhje e efektshme energjetike pėr serverė dhe super-kompjuterė. Megjithatė, ėshtė mirė tė shihet se si SSD-tė po i arrijnė disqet e forta; edhe kur ēmimi tė jetė i krahasueshėm me ta, disqet e forta sigurisht do t’i takojnė sė kaluarės.

www.puresi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SSD me kapacitet prej njė terabajt
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: