ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
kosoves ismajli celular nika meda PORNO BAJRAM dashuri numrin gjata gashi komandat druri murlan loja nokia krasniqi numri double anglisht genta beqiri elvana 2012 dashurie shkronja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Paraqitet ekrani OLED i lakueshėm

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 26
Location : kosovo

MesazhTitulli: Paraqitet ekrani OLED i lakueshėm   Fri Jan 09, 2009 5:39 pm


Ajo qė ėshtė paralajmėruar edhe ėshtė realizuar, ekrani OLED i lakueshėm dhe i ndjeshėm nė prekje i cili bartet rreth dorės i ėshtė paraqitur publikut tė gjerė.

Ashtu siē kanė paralajmėruar qė njė kohė tė gjatė, kompania Universal Display ka paraqitur teknologjinė e saj mė tė re nė panairin teknologjik CES. Bėhet fjalė pėr ekranin prej 4 inēėsh i cili bartet rreth nyjės sė dorės, sikur ora, i cili ėshtė i dedikuar pėr ushtrinė, por edhe pėr James Bondin.

Kompania Universal Display qė njė kohė tė gjatė bashkėpunon me Ministrinė amerikane tė Mbrojtjes pėr tė cilėn ka dizajnuar dhe prodhuar... e kemi frikė veē tė paramendojmė tė gjitha ato gjėra qė i kanė bėrė. Pėrveē me ekranin e lakueshėm tė paraqitur nė CES, Universal Display ėshtė duke tentuar t’i afrohet publikut tė gjerė dhe paralajmėron se ky ekran i lakueshėm i dorės OLED mund tė ketė njė varg mundėsish.

Vet krijuesit e kėtij ekrani besojnė se kjo do tė mund tė ishte pajisja e radhės komunikuese me teknologjinė 3G, HSDPA dhe tė gjitha teknologjitė tjera pėrkatėse.

Ekrani ėshtė prodhuar nė bashkėpunim me kompaninė e njohur LG.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Paraqitet ekrani OLED i lakueshėm
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: