ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Burgoset Luciano Moggi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 27
Location : kosovo

MesazhTitulli: Burgoset Luciano Moggi   Thu Jan 08, 2009 7:38 pm


Ish-drejtori gjeneral i Juventusit, Luciano Moggi, ėshtė dėnuar me 18 muaj burg pėr rolin e tij nė skandalin Calciopoli.

Skandali Calciopoli e goditi futbollin italian nė verėn e vitit 2006, nga i cili mė shumė pėsoi Juventusi, tė cilit iu morėn dy tituj kampionė dhe u dėrgua nė Serie B.

Njeriu kryesor i kėsaj ndodhie ishte Luciano Moggi, i cili pas njė gjykimi tė gjatė ėshtė dėnuar me 18 muaj burg pėr keqbėrjen e tij.

Djali i tij Alessandro, i cili udhėheq agjencinė menaxhuese tė futbollit GEA, ėshtė dėnuar me 14 muaj, ndėrsa tė tjerėt e pėrfshirė nė kėtė ngjarje, ku bėn pjesė edhe djali i Marcelo Lippit, janė falur.

Kėto dėnime janė shumė mė tė ulėta se sa pritej. Prokurorėt kanė kėrkuar gjashtė vjet burg pėr Luciano Moggin, pesė vjet pėr Alessandron dhe me nga mė shumė se dy vjet burg pėr tė tjerėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Burgoset Luciano Moggi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: