ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Messi nuk e pėrfshin Ronaldon n&#1105; 11-shen m&#1105; t&#1105; mir&#1105;

Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 27
Location : kosovo

MesazhTitulli: Messi nuk e pėrfshin Ronaldon n&#1105; 11-shen m&#1105; t&#1105; mir&#1105;   Wed Jan 07, 2009 2:59 pm


Sulmuesi argjentinas Lionel Messi ka emėruar ekipin e vitit, nё tё cilёn nuk e ka pёrfshirё fituesin e Topit tё Artё, Cristiano Ronaldon.

Messi nё pёzgjedhjen e vet ka pėrfshi dy yje tё kampionit tё Anglisё dhe Evropёs, Manchester United, mbrojtėsin Rio Ferdinand dhe sulmuesin Wayne Rooneyn, por nuk ka gjetur vend pёr Cristiano Ronaldon.

Ai po ashtu e ka emėruar menaxherin e Djajve tё Kuq, Sir Alex Ferguson, si trajnerin e vitit, ndėrsa nё portė ka preferuar gola-ndaluesin e Chelseat, Petr Cech.

Messi ka gjetur vetėm fjalё tё mira pёr sulmuesin anglez Wayne Rooneym duke thёnё: “Mё pёlqejnё lojtarёt e tillё. Ai ka njё goditje tё shkėlqyeshme, kontroll tё mirё tё topit, shfrytėzon trupin mirё nё zonё. Ai ёshtё njё golashėnues i shkёlqyeshёm”.

Ndёkaq pёr Ferdinant, argjentinasi shton: “Ai ёshtё shumё i mirё nё ajёr dhe shumё i fuqishėm nё kёmbё. Ėshtё vėshtirё tё kalohet”.

Pėrveē Ronaldon, argjentinasi ka lёnё jashtė 11-shes sё tij tё preferuar edhe veten.

11-sha mё e mirё e vitit 2008 sipas Lionel Messi:

Portier: Petr Cech (Chelsea);

Mbrojtėsa: Maicon (Inter), Rio Ferdinand (Manchester United), Carles Puyol (Barcelona), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord);

Mesfushorё: Javier Zanetti (Inter), Xavi (Barcelona), Cesc Fabregas (Arsenal), Andres Iniesta (Barcelona);

Sulmues: Sergio Aguero (Atletico Madrid), Wayne Rooney (Manchester United).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Messi nuk e pėrfshin Ronaldon n&#1105; 11-shen m&#1105; t&#1105; mir&#1105;
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: