ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nokia pėr tė persona tė verbėr dhe me shikim tė dėmtuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 27
Location : kosovo

MesazhTitulli: Nokia pėr tė persona tė verbėr dhe me shikim tė dėmtuar   Tue Jan 06, 2009 7:15 pm


Kompania finlandeze Nokia po tenton tė ndihmojė personat e verbuar dhe ata me shikim tė dėmtuar.

Nė bashkėpunim me shoqatėn franceze tė personave tė verbėr dhe me shikim tė dėmtuar "Handicap Zero", ajo ka zhvilluar zgjidhje softuerike tė cilat janė kompatibile me sistemin operativ pėr telefona celularė Symbian.

Prodhuesi amerikan i softuerėve "KNFB Reading Technology", nė tė njėjtėn kohė, ka ofruar zgjidhje tė plotė softuerike e cila mundėson leximin dhe skenimin e tekstit nė modelin Nokia N82, e mė pas ritranskriptimin vokal tė asaj pėrmbajtje.

Bėhet fjalė pėr njė zgjidhje jashtėzakonisht tė rėndėsishme e cila, megjithatė, ende ėshtė shumė e shtrenjtė dhe vėshtirė e pėrballueshme pėr njė numėr tė madh tė buxheteve shtėpiake.

Ky softuer, sė bashku me telefonin celular, kushton 1.300 euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nokia pėr tė persona tė verbėr dhe me shikim tė dėmtuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: