ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Firefox i afrohet pjesėmarrjes prej 20 pėr qind

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Firefox i afrohet pjesėmarrjes prej 20 pėr qind   Wed Jun 11, 2008 9:49 pm


Lufta nė tregun e shfletuesve tė internetit definitivisht po nxehet, mirėpo si qėndrojnė gjėrat aktualisht, fituesit mė tė mėdhenj janė Firefox dhe Safari nga Apple, derisa humbėsi i vetėm nė kėtė fushė duket tė jetė Internet Explorer i Microsoftit.

Tė dhėnat mė tė reja tė analistėve nga Net Applications tregojnė se pjesėmarrja e Firefoxit nė tregun e shfletuesve gjatė muajit maj tė kėtij viti ka qenė 18.41 pėr qind, qė ėshtė njė rritje prej 0.65 pėr qind pėr dallim nga muaji paraprak.

Shfletuesi tjetėr, ai Safari nga Apple nė tė njėjtėn periudhė kohore ėshtė ngritur nė pėrqindjen e pjesėmarrjes prej 6.25 pėr qind, derisa njė muaj mė herėt ka ‘numėruar’ 5.81 pėr qind.

I vetmi humbės nė kėtė periudhė kohore ėshtė Internet Explorer i cili ka humbur 1.08 pėr qind shtesė dhe sipas Net Applications pėrmban 73.75 pėr qind tė tregut.

Firefox depėrtimin e tij mė tė madh nė treg e ka shėnuar para dy vitesh qėkur popullariteti po i rritet vazhdimisht, derisa pikėrisht nė atė kohė ka filluar ‘rėnia pėrfundimtare’ e Internet Explorerit. Nė fakt, shfletuesi mė i pranishėm i internetit para dy vitesh ka pasur pjesėmarrje, sipas tė dhėnave tė kėsaj kompanie analitike, madje 84.1 pėr qind tė tregut dhe qysh prej atėherė kjo shifėr nga muaji nė muaj po bie.

Siē raportojnė nė Net Applications, kufirin prej 20 pėr qind tė pjesėmarrjes nė treg Firefox do tė mund tė kalojė nė fund tė kėtij muaji, duke marrė parasysh se nė mesin e muajit qershor nga tabori i Mozillas do tė duhej tė paraqitej versioni final i shfletuesit tė internetit Firefox 3. Dje, mė 4 qershor, ėshtė paraqitur Firefox 3 RC2 i cili deri mė tani ėshtė kandidati mė i pėrafėrt me versionin pėrfundimtar tė Firefoxit.

Sa u pėrket vizitorėve tė telegrafi.com, megjithatė Internet Explorer mbetet dominues me 84.46 %, i pėrcjellė nga Firefox me 14.22 % derisa Safari mbetet me pėrqindje tė ulėt prej 0.61 %
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Firefox i afrohet pjesėmarrjes prej 20 pėr qind
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: