ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
komandat anglisht double nokia murlan genta ismajli celular beqiri PORNO krasniqi nika shkronja gjata gashi elvana 2012 BAJRAM loja numri numrin dashuri druri dashurie kosoves meda
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kina pastron internetin nga vulgarizimi dhe pornografia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 26
Location : kosovo

MesazhTitulli: Kina pastron internetin nga vulgarizimi dhe pornografia   Mon Jan 05, 2009 7:17 pm


Autoritetet kineze janė tė njohura pėr veprimet e tyre tė cilėt sjellin nė pikėpyetje lirinė e shprehjes nė internet, mirėpo kėsaj radhe kanė vendosur pėr hapa shtesė, tė cilat pėrfshijnė “pastrimin” e internetit nga pėrmbajtjet dashakeqe.

Hapat mė tė ri tė ministrisė kineze pėr siguri publike dhe gjashtė organeve tjera qeveritare pėrmbahen nė fushatėn e drejtuar kundėr faqeve tė internetit dhe shėrbimeve tė cilat nė ēfarėdo forme dėmtojnė moralin e kinezėve tė rinj me publikimin e materialeve pornografike apo nė ēfarėdo forme janė vulgare.

Tė parėt nė shėnjestėr tė fushatės kineze janė gjetur Baidu.com, kėrkuesi mė i popullarizuar i internetit nė kėtė pjesė tė tregut, si dhe google.com, makina mė e njohur e pėrmbajtjeve tė internetit nė botė, tė cilat janė “akuzuar” se tė rinjve u ofrojnė qasje nė pėrmbajtje dashakeqe. Pos tyre, nė ditėn e parė tė fushatės sė autoriteteve kineze nė televizionin publik kanė emėruar 19 faqe tjera tė internetit dhe ofrues tė shėrbimeve tė internetit pėrmbajtjet e tė cilėve janė moralisht tė papranueshme.Nė Kinė afėrsisht janė 300 milionė pėrdorues tė regjistruar tė internetit, prej tė cilėve shumica janė tė moshės rinore.

Pėrfaqėsuesit e Google dhe Baidu ende nuk kanė shprehur qėndrimin e tyre zyrtar nė lidhje me kėtė ēėshtje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kina pastron internetin nga vulgarizimi dhe pornografia
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: