ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Lenovo paraqet laptopin e parė 16 inēėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 27
Location : kosovo

MesazhTitulli: Lenovo paraqet laptopin e parė 16 inēėsh   Mon Jan 05, 2009 3:47 pm


Deri nė fillim tė panairit tė sivjetmė tė elektronikės shpenzuese CES 2009 kanė mbetur diē mė shumė se tri ditė, mirėpo prodhuesit nė mbarė botėn veēmė kanė filluar tė shfaqin produktet me tė cilėt do tė shndrisin nė tė. Ne do tu paraqesim disa risi nga punėtoritė e Lenovos.

Prodhuesi kinez Lenovo sigurt ka pėrgatitur njė varg risish tė cilat do t’ia paraqes publikut nė panairin e sivjetmė CES 2009, i cili mbahet nga 8 deri mė 11 janar nė Las Vegas tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės. Tani kompania ka paraqitur tre laptopėt nė kuadėr tė serisė IdeaPad.

Laptopėt e ri vijnė nėn shenjėn IdeaPad Y650 me ekran tė diagonales 16 inēėsh, modeli me shenjėn Y550 me ekran tė diagonales 15.6 inēėsh dhe modeli Y450 i cili pėrmban ekran me diagonale e 14 inēėsh. Tė tri modelet nga pjesėtarėt e mėhershme tė kėsaj serie dallojnė pėr faktin se nė Lenovo kanė vendosur qė formatin e ekranit me pėrmasat 16:10 ta kalojnė nė atė 16:9.Laptopėt e ri janė dukshėm mė tė lehtė sesa paraardhėsit e tyre, kėshtu qė modeli Y650 peshon 2.54, Y550 2.76, derisa modeli Y450 ėshtė mė i lehti dhe peshon vetėm 2.08 kilogramė.

Nė secilin nga laptopėt e sapoparaqitur Lenovo ka integruar diskun e fortė me kapacitet prej 500 GB, opsionet pėr integrimin e playerit Blu-ray, deri nė 8 GB maksimal tė memories punuese, mundėsinė e pėrzgjedhjes sė harduerit grafik Nvidia apo Intel si dhe mundėsinė e pėrzgjedhjes sė njėrit nga procesorėt e serisė Intel Core 2 Duo.

Ēmimi i laptopėve tė rinj nga kompania Lenovo tani pėr tani mbetet i panjohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lenovo paraqet laptopin e parė 16 inēėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: