ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Hodge Hawk – befasia nga Zelanda e Re

Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 27
Location : kosovo

MesazhTitulli: Hodge Hawk – befasia nga Zelanda e Re   Mon Jan 05, 2009 3:46 pm


Deri para pak kohėsh anonimusi i dizajnit industrial, Alex Hodge nga Zelanda e Re tashmė ka realizuar disa projekte tė suksesshme. I fundit nė vargun e projekteve tė tij ka ngjallur interesim tė madh nė botė dhe quhet Hodge Hawk.

Hodge Hawk nė fakt ėshtė njė triēikletė, diēka nė mes tė motoēikletės dhe automobilit – dhe ka marrė mė tė mirat nga kėto dy produkte.

Nė rastin mė konkret, kualiteti i tij kryesor ėshtė dizajni i qėlluar, te i cili vėshtirė se mund tė heqėsh apo shtosh ndonjė gjė.

Dizajneri ka paraparė qė kjo pajisje tė vihet nė lėvizje me njė motor tė Hondės, RC51, qė mund tė thuhet se edhe i pėrshtatet kėtij dizajni

Motori ka 120 KF dhe mund tė zhvillojė shpejtėsinė prej 233 km/h, sė paku ashtu thonė parashikimet e analistėve.

Hawk ka rrota tė madhėsisė 19-inē, ndėrsa siguria garantohet me disqet frenuese nė tė tri rrotat.

Hodge Hawk momentalisht ndodhet nė fazėn ideore, mirėpo gjykuar nė bazė tė interesimit tė madh, gati mund tė thuhet se ardhmėria e tij ėshtė e sigurt. /index/telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hodge Hawk – befasia nga Zelanda e Re
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: