ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
2012 shkronja PORNO nokia gjata numrin numri dashuri anglisht genta kosoves komandat krasniqi nika druri meda BAJRAM dashurie double ismajli gashi murlan elvana celular beqiri loja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty   Sat Jun 14, 2008 12:30 am

Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty

Transferim duke perdorur SSH putty


Njėherė ne hostin e ri UPLOAD bejme fajllat e VB dhe templatin qe kemi perdor per se fundi….
Uploadojm vbulletin.sql (backupin) ne ndonjė folder ne ftp …

Downloadojm putty : http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
hapim putty:
te Host : www.hostjuaj.com
Username: XXXXXX
password:XXXXXX

dhe hyjm :
Japim kėtė komand : mysql -u user -p dbname < {path}/backup.sql

user : username I database ….
dbname: emni database
path: folderi ne te cilin keni backup.sql

pastaj putty ju kerkon te jepni pasin e mysql Pasi qe ta jepni nji koh te shkurt prisni dhe backupin importohet ne mySql tuaj….
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: