ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
numrin gjata druri PORNO meda shkronja BAJRAM beqiri loja ismajli genta murlan double dashuri gashi 2012 komandat elvana nokia kosoves krasniqi numri nika anglisht celular dashurie
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Juventus do ta shesė Buffonin pėr Messin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 26
Location : kosovo

MesazhTitulli: Juventus do ta shesė Buffonin pėr Messin   Sun Jan 04, 2009 5:14 pm


Juventusi e ka marrė me shumė seriozitet transferimin e superyllit tė Barcelonės, Lionel Messi, saqė drejtuesit e Zonjės sė Vjetėr llogarisin shitjen e Gianluigi Buffonit pėr tė siguruar shėrbimet e argjentinasit.

Edhe pse disa nga mediat italiane e kishin pėrshkruar si njė “ėndėrr tė parealizueshme” planin e Bianconerėve pėr blerjen e Messit, duket se kjo ėndėrr mund tė bėhet realitet.

“Tuttosport” njofton se drejtuesit e Juves janė duke planifikuar shitjet e portierit mė tė mirė nė botė, Gianluigi Buffon, pėr tė grumbulluar paratė e nevojshme pėr blerjen e lojtarit tė Barcės.

Barcelona e konsideron Messin tė vlefshėm 75 milionė euro, mirėpo nė kontratėn e tij shkruan se nėse ndonjė skuadėr dėshiron ta blejė atė, atėherė duhet tė paguajė 150 milionė euro.

Pasanikėt e Manchester Cityt janė tė gatshėm t’i ofrojnė 100 milionė euro Juventusit pėr portierin italian dhe nė kėtė mėnyrė bardhezinjtė do t’i shfrytėzonin kėto para pėr ta blerė Messin- pa dyshim njėri nga lojtarėt mė tė mirė nė botė.

Presidenti i Juves, Giovanni Cobolli Gigli, ėshtė duke menduar pėr transferimin e argjentinasit, pasi qė familja Agnelli qė janė sponsorė tė Juves po bėjnė presion pėr blerjen e Messit.

Mirėpo, problemi i vetėm qė do ta pengonte njė lėvizje tė tillė janė tifozėt e Zonjės sė Vjetėr. Nė bazė tė njė sondazhi, 52% e tifozėve dėshirojnė ta mbajnė Buffonin dhe nuk dėshirojnė sakrifikimin e tij pėr Messin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Juventus do ta shesė Buffonin pėr Messin
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: