ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Facebook ka 140 milionė shfrytėzues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Facebook ka 140 milionė shfrytėzues   Sat Dec 27, 2008 8:09 pm


Facebook ka 140 milionė shfrytėzues
Rrjeti shoqėror online Facebook sėrish po thyen tė gjitha rekordet. Lajmi mė i ri nga tabori i tij pohon se ka thyer kufirin prej 140 milionė shfrytėzuesve nė mbarė botėn.
Edhe statistikat tjera qė lidhen mė kėtė rrjet tė popullarizuar shoqėror janė bukur mbresėlėnėse. Pėr shembull, ēdo ditė nė Facebook regjistrohen 600.000 shfrytėzues; shfrytėzuesi mesatar i kėtij rrjeti shoqėror ka rreth 100 miq; nė tėrėsi shfrytėzuesit ēdo ditė nė Facebook kalojnė rreth 2.6 miliardė minuta; ēdo muaj shfrytėzuesit ngarkojnė rreth 700 milionė fotografi dhe rreth katėr milionė video materiale.

Nė tė njėjtėn kohė, edhe pse nė fillim ėshtė paraqitur nė tokėn amerikane, dhe themeluesi i tij, Mark Zuckerberg, shėrbimin e kishte pėrgatitur qė nėpėrmes tij tė mund tė lidhen studentėt me universitetet e tyre, aktualisht rreth 70 pėr qind e shfrytėzuesve tė tij vijnė prej jashtė kufijve tė SHBA-ve.

Sido qė tė jetė, sipas shifra aktuale, Facebook do tė thyej kufirin prej 200 milionė shfrytėzuesve qysh nė muajin mars tė vitit tė ardhshėm.

www.facebook.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Facebook ka 140 milionė shfrytėzues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: