ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Laptop me dy ekrane nga Lenovo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Laptop me dy ekrane nga Lenovo   Sat Dec 27, 2008 7:59 pmLaptop me dy ekrane nga Lenovo
Lenovo ka paraqitur laptopin me dy ekrane LCD, qė ėshtė njė gjė e rrallė nė botė kur bėhet fjalė pėr laptopėt.
Qėkur ka marrė pėrsipėr prodhimin e kompjuterėve nga IBM, Lenovo markėn tregtare ThinkPad e ka zgjeruar nė tė gjitha llojet e mundshme tė laptopėve, derisa IBM nė formė konzervative mbahej vetėm pėr laptopėt afarist.

Shembuj tė zgjerimit tė pėrmendur janė konkurrenti super i lehtė ndaj atij Air tė kompanisė Apple, modeli X300 si dhe njė seri jashtėzakonisht e fuqishme e kompjuterėve W700. Pikėrisht me kėta kompjuterė W700 Lenovo ka vendosur tė shkojė deri nė fund; bėhet fjalė pėr laptopin me dy ekrane.

Ėshtė e njohur qė profesionistėt, e veēanėrisht ata qė merren me grafikė, shpesh pėrdorin dy ekrane gjatė punės me kompjuter. Ekrani sekondar kryesisht shėrben pėr mbajtjen e mjeteve tė punės, derisa ai primar ėshtė sipėrfaqe e punės.


Pikėrisht njė sistem tė tillė ofron ThinkPad W700ds. Ekrani sekondar nxirret nga pjesa e prapme e kompjuterit dhe ka rezolucion prej 768 x 1.280 piksela. Monitori primar me diagonale ėshtė prej 17 inēėsh dhe rezolucion 1.920 x 1.200 piksela.

Laptopi pėrmban procesor Intel Core 2 Quad, ofron instalim deri nė tetė gigabajt tė memories DDR3, kartela grafike Nvidia Quadro FX dhe disqe tė forta nė konfiguracionet RAID.

Pritet qė W700ds do tė kushtojė 3.600 dollarė amerikanė, respektivisht rreth 2.575 euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Laptop me dy ekrane nga Lenovo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: