ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
numri shkronja 2012 murlan beqiri dashuri genta dashurie double BAJRAM elvana PORNO nika meda loja ismajli kosoves gjata gashi krasniqi komandat nokia numrin druri celular anglisht
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Laptopėt arritėn numrin e desktopėve nė vitin 2008

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Laptopėt arritėn numrin e desktopėve nė vitin 2008   Sat Dec 27, 2008 7:57 pm


Laptopėt arritėn numrin e desktopėve nė vitin 2008
Njė agjenci njujorkeze pėr hulumtime tė tregjeve ka publikuar anketat mbi shitjen e kompjuterėve gjatė vitit 2008, i cila ėshtė shėnuar edhe si “viti i laptopėve”.
Rezultatet paraprake deri tek tė cilat ka ardhur kompania iSupply kanė treguar se nė tregun botėror nė vitin 2008 ka dominuar shitja e laptopėve nė krahasim me desktop kompjuterėt.

Hulumtimi ka treguar se shitja e laptopėve ėshtė rritur pėr 40 pėr qind nė krahasim me vitin 2007, derisa shitja e kompjuterėve klasik ka rėnė pėr 1.3 pėr qind, zbulon agjencia e lajmeve AP.

Shitja e kompjuterėve laptopė, celularėve dhe pajisjeve qė kanė qasje nė internet nė vitin 2008 ka pėrjetuar ekspansion tė plotė qė sqaron “kėrkesėn e madhe” pėr internetin i cili cdo ditė e mė shumė ka pėrdorues.

“Ky trend do tė vazhdoj me rritje. Nė fakt sapo ka filluar”, ka deklaruar njė nga tė punėsuar nė iSupply, Dinesh Moorkjani.

Sipas pritjeve tė tanishme, shitja e laptopėve dhe pajisjeve tė ngjashme nė tremujorin e parė tė vitit 2009 do tė rritet pėr 20%, derisa vlerėsohet se prodhimi i kompjuterėve desktop nė tė njėjtėn kohė do tė bie.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Laptopėt arritėn numrin e desktopėve nė vitin 2008
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: