ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Biblioteka e BE-sė sėrish funksionale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Biblioteka e BE-sė sėrish funksionale   Sat Dec 27, 2008 7:55 pm


Biblioteka e BE-sė sėrish funksionale
Biblioteka e parė e madhe digjitale e Bashkimit Evropian, Europeana (www.europeana.eu), ėshtė kthyer sėrish online, njė muaj pasi qė rrėzuar nga interesimi i shtuar i lexuesve.
"Europeana punon sėrish ... pasi qė e kemi katėrfishuar kapacitetin e serverit", ka thėnė ditė mė parė zėdhėnėsi i Komisionit Evropian, Martin Selmayr.

Europeana ofron qasje shumėgjuhėshe nė dy milionė libra tė digjitalizuar dhe gjėra tjera me rėndėsi kulturore dhe historike tė mbajtura nė mbi 1.000 institucione nė 27 shtete anėtare tė BE-sė.

Menjėherė pasi qė ishte lėshuar, mė 20 nėntor, faqja e internetit ishte ngrirė, pasi qė serverėt ishin ngarkuar nga 10 milionė goditje (hits) brenda njė ore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Biblioteka e BE-sė sėrish funksionale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: