ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Valtoni: Nuk e kam ditur qė kėnga ime ishte e kopjuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Valtoni: Nuk e kam ditur qė kėnga ime ishte e kopjuar   Sat Dec 13, 2008 2:18 pmValtoni: Nuk e kam ditur qė kėnga ime ishte e kopjuar
Jonida Maliqi ka fituar ēmimin e pare ne festivalin "Kėnga Magjike", me kėngėn "Njėri nga ata”, ndėrsa paraprakisht kėngėtari kosovar Valton Krasniqi ishte pėrjashtuar nga festivali pasi qė u njoftua nga revista "Albaniac" se kėnga tij "Sytė e tu s’i mashtroj kurrė" ėshtė identike me njė kėngė gjermane. Ndėrsa vetė kėngėtari ka preferuar ta tregojė versionin e tij gjatė njė interviste pėr "Panorama Plus".
Valton u pėrjashtuat nga “Kėnga Magjike”, pasi kėnga juaj “Sytė e tu s’i mashtroj kurrė” u zbulua tė ishte e kopjuar. Si ėshtė e vėrteta?

Nuk e kam ditur qė kėnga ime ishte e kopjuar, apo se kishte ngjashmėri me njė tjetėr kėngė, deri njė ditė para natės sė parė tė “Kėnga Magjike”. Unė e prezantova pak javė mė parė atė kėngė, dhe publiku mė priti mjaft mirė.

Kush ėshtė kompozitori i kėngės?

Ėshtė njė djalė i ri qė jeton nė Zvicėr, shoku i vėllait tim, i cili ma fali atė kompozim. Ai ma dėrgoi tė punuar vetėm nė kitarė, qė unė mė pas e regjistrova si fillim nė studion e Ilir Toljat nė Kosovė. Kėnga qė kam kėnduar ėshtė nė dy versione, pasi nuk mė pėlqeu miksimi i parė, dhe e punova edhe njėherė vetė, version me tė cilin konkurrova nė Tiranė.

Keni kontaktuar me kompozitorin dhe ēfarė ju tha?

Unė u ktheva nė Zvicėr me urgjencė pasi kisha nėnėn sėmurė. Mė njoftuan nga “Kėnga magjike” se isha pėrjashtuar pėr kėtė arsye, e telefonova kompozitorin menjėherė, dhe mė tha se ai ishte frymėzuar nga njė kėngė gjermane.

Ēfarė kėnge ėshtė ajo, dhe kush ėshtė autori?

Krijim i njė kėngėtari amator, qė jeton nė Gjermani, jo i famshėm dhe qė quhet Piero. Nuk kam informacion mė tepėr pasi kėngėn ai e ka publikuar vetėm nė “Youtube”, nė gjermanisht me titullin “Du bist mein leben”.

Sipas jush, sa ngjashmėri kanė dy kėngėt?

Pėr mendimin tim, tani pasi e kam dėgjuar dhe variantin tjetėr them se kanė ngjashmėri vetėm nė refren. Muzika ėshtė krejt diēka tjetėr.

Si ndiheni tani, mendoni se ju dėmton nė karrierėn tuaj kjo qė ndodhi?

Jo nėse e shoh nė tjetėr aspekt, e marr pak me humor pasi jam i lumtur qė kėnga ėshtė bėrė hit nė Kosovė, Maqedoni dhe Shqipėri. Nė “Youtube” ka mbi 4556 komente tė mira pėr kėngėn. Pastaj unė nuk mund t’i di tė gjitha kėngėt e botės.

Nėse takoni kompozitorin gjerman, ēfarė do i thoni?

Do e komplimentoj shumė pėr kėngėn e bukur dhe qė mė pėlqen, dhe pse jo t’i kėrkoj bashkėpunim nėse mund tė realizoj ndonjė duet me tė. Besoj mund tė dalė njė kėngė shumė interesante shqip-gjermanisht.

Ju kishit pretendime pėr ēmim?

Po patjetėr, kėnga ime ishte e favorizuar pėr ēmim, pasi nga informacionet qė kam pasur deri tani ka qenė njė nga kėngėt mė tė pėlqyera nė radiotshqiptare dhe maqedonase.

Me ēfarė jeni duke punuar tani?

Jam duke punuar pėr njė klip surprizė qė do ta publikoj nė dhjetor, pasi do dal duet. Por kaq mund tė them pėr momentin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Valtoni: Nuk e kam ditur qė kėnga ime ishte e kopjuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: