ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Soni e gatshme pėr Festivalin nė RTSH

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Soni e gatshme pėr Festivalin nė RTSH   Sat Dec 13, 2008 2:17 pm


Soni e gatshme pėr Festivalin nė RTSH
Ėshtė nė majat e suksesit. Sapo ka pėrvetėsuar ēmimin e tretė si dhe ēmimin e internetit nė festivalin "Kėnga Magjike" ndėrkohė qė njė tjetėr sfidė e pret, festivali i fundvitit nė RTSH. Po punon fort, pėr tė arritur si gjithmonė suksesin tė cilin publiku nuk ia kursen asnjėherė me vlerėsim dhe duartrokitje. Kjo ėshtė Soni Malaj, kėngėtarja qė pjesėn mė tė madhe tė ditės ia kushton muzikės dhe provave tė kantos. Nė kėtė intervistė Soni flet pėr angazhimet mė tė fundit profesionale por edhe jetėn private. Ndiqni rrėfimin e saj.
Sapo ka pėrfunduar “Kėnga Magjike” ku dolėt fituese e ēmimit tė tretė. Si u ndjeve, e prisje kėtė ēmim?

“Kėnga Magjike” ka qenė njė eveniment shumė i rėndėsishėm pėr mua. Kanė qenė emocione tė papėrshkrueshme. Gjatė gjithė kohės qė isha nė skenė, sytė i kisha nga publiku i cili ndiqte kėngėn time dhe brenda meje ekzistonte frika sesi do mė priste. Kisha shumė sadisfaksion por nė tė njėjtėn kohė edhe frikė nėse do tė paraqitesha suksesshėm apo jo. Tė them tė drejtėn kam qenė komplet indiferente nėse do tė vlerėsohesha me ndonjė ēmim apo jo ose tė pretendoja qė do tė shkoja nė treshen finale. Sa herė qė Arditi pėrmendte titujt e kėngėve pėr nė vendin, e dhjetė, nėntė apo tetė, unė tentoja tė bėja hapin pėrpara. Mė dukej sikur do tė isha unė. U ndjeva shumė mirė kur u vlerėsova me kėtė ēmim.

Pse gjithė kjo frikė Soni, kur pėr mė tepėr kėnga jote u vlerėsua edhe si mė e klikuara nė internet?

Votimi nuk ėshtė nga publiku por nga kėngėtarėt, e kam fjalėn pėr votimin nė fund. Nuk dua tė shtoj mė tepėr rreth kėtij fakti. Normalisht kam pasur frikė vetėm mėnyra sesi do tė pritesha nė publik, aq suksesshėm si herėt e tjera apo jo, dhe nė fakt u prita mirė. Dua tė falėnderoj shumė gjithė kėngėtarėt tė cilėt mė votuan dhe bėnė qė unė tė klasifikohesha nė vendin e tretė. Sa i takon ēmimit tė internetit, e ndjeja qė kėnga ime do tė ishte mė e preferuara pėr “fun tune” dhe nė internet. Hyra nė website dhe pashė qė kėnga ime ishte mė e preferuara. Jam e lumtur pa masė. Tė jesh triumfuese nė njė spektakėl
kaq tė bukur ėshtė fantastike.

Flasim pak pėr festivalin nė RTSH. Pėrgatitjet janė drejt fundit apo jo?

Kėnga ėshtė 90% e pėrfunduar. Deri nė afatin pėrfundimtar unė jam akoma duke punuar
me kėngėn. Na ka lindur njė ide qė ndoshta edhe mund ta ndryshojmė ritmin. Sė bashku me kompozitorin Florian Mumajesin dhe orkestruesin Enis Presheva jemi akoma duke punuar pėr tė nxjerrė mė tė mirėn, ashtu sikurse mė ndodhi edhe pėr “Kėngėn Magjike”.

Pretendon Soni pėr Eurovizion?

Nė tė dyja rastet nuk kam pretenduar sepse jam shumė e qetė me veten time qė kam kėngė tė mirė, dhe kaq mė mjafton. Kur jam e qetė vetė, them: Tė bėhet, ē’tė bėhet! Nė fund tė fundit, pėr kėngėtarin gjithmonė kėnga e vet mbetet mė e mira. Le tė shpresojmė.

Ke bashkėpunuar pėr kėngėn me Florin. Cilat janė marrėdhėniet tuaja?

Me Florin kemi qenė miq pėr shumė vite me radhė. Kemi bashkėpunuar bashkė pasi e vlerėsojmė njėri-tjetrin si artistė dhe kemi respekt reciprok. Marrėdhėniet mes nesh janė shumė tė mira, mes kolegėsh dhe miqsh njėkohėsisht. Kėtė herė me Florin nuk jemi duet. Ai ėshtė kompozitori im, unė jam kėngėtarja. Ėshtė njė kėngė qė ka kohė qė ėshtė punuar dhe kjo mė bėn akoma mė tė lumtur qė ta mendoj mirė. Bashkėpunimi im me Florin nuk dua tė mė kuptohet si njė relacion dashurie.

Gjėndja shpirtėrore e momentit?

Dua tė sqaroj publikun qė nuk ka as tė dashur amerikan, as francėz, kinez apo palestinez. Jam vetėm. Nuk kam njė lidhje dhe ndihem mirė kėshtu si jam. Ditėt e mia janė tė mbushura plot. Jam shumė e lumtur dhe s’kam nevojė pėr momentin tė kem njeri pėrkrah. Kam shumė dashuri nga familja dhe muzika. Nėse unė shkoj e udhėtoj, iki pėr diēka private dhe jo patjetėr duhet tė jetė ajo qė shkruhet dhe flitet. Dua tė sqaroj se nė Francė ėshtė mikesha ime e ngushtė Elia. Ajo erdhi nga Franca kėtė herė enkas pėr mua, pėr tė mė parė nė skenėn e Pallatit tė Kongreseve.

Kėto ditė do tė shkosh nė Kosovė. Ndonjė klip i ri?

Po, do tė pėrfundojmė klipin nė bashkėpunim me “Tingulli 3nt”. Ėshtė njė kėngė R&B me nota hip-hopi dhe shumė ritmike. Duhet ta kishim realizuar mė parė por angazhimet bėnė qė tė kalonte disa kohė. Xhirimet do tė jenė dy ditė ndėrkohė qė terreni ka dy muaj qė po organizohet. Kėnga ėshtė dėgjuar shumė nėpėr radio. Ėshtė hit. Shpresoj tė pėrcillet edhe nga ana televizive. /Gazeta Shqiptare/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Soni e gatshme pėr Festivalin nė RTSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: