ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
numrin beqiri druri komandat double elvana murlan gashi nokia nika celular dashurie PORNO krasniqi dashuri BAJRAM gjata loja ismajli 2012 numri shkronja genta anglisht meda kosoves
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 PS3 shpenzon tri herė mė shumė se frigoriferi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 28
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: PS3 shpenzon tri herė mė shumė se frigoriferi   Wed Jun 11, 2008 9:47 pm


Shoqata joqeveritare australiane ACA (Australian Consumer's Association) kujdeset pėr mbrojtjen e konsumatorėve, e nė kuadėr tė punės sė saj publikon edhe revistėn me emrin CHOICE. Pikėrisht nė tė kanė publikuar edhe tė dhėnat e shpenzimit tė rrymės tė pajisjeve tė caktuara elektronike.

Interesante nė kėtė studim ėshtė se revista Choice ka krahasuar shpenzimin e pajisjeve tė caktuara, e duke krahasuar frigoriferin mesatar me lartėsi prej 1.5 metrash dhe konzolėn e popullarizuar tė lojėrave PlayStation 3 tė kompanisė Sony ka zbuluar tė dhėna interesante. Frigoriferi, nė fakt, brenda vitit i kushton pronarit tė vet 50 dollarė shtesė nė shpenzimin e rrymės, derisa PS3 u kushton dukshėm mė shumė, rreth 250 dollarė, dhe atė derisa konzola nuk ėshtė pėrdorim.

Sa u pėrket konzolave tjera tė lojėrave, nė vendin e dytė pėr nga shpenzimi vjetor i rrymės tė llogaritur nė dollarė ėshtė gjendur Xbox nga gjiganti Microsoft me rreth 185 dollarė nė vit, derisa nė vendin e tretė ėshtė pozicionuar Nintendo Wii me rreth 25 dollarė nė vit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
PS3 shpenzon tri herė mė shumė se frigoriferi
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: