ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Telefon "tre nė njė"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Telefon "tre nė njė"   Thu Dec 11, 2008 9:08 pm


Telefon "tre nė njė"
Pak kohė mė parė nė konferencėn 3GSM nė Azi ėshtė paraqitur telefoni i menēur (smartphone) me dizajn tė pazakontė dhe nėn emrin iCEphone.
Prodhuesi i kėtij telefoni, kompania TheMedicalPhone, ka vendosur pėr njė telefon me rrėshqitės. Dallimi nė krahasim me telefonat tjerė rrėshqitės ėshtė se iCEphone hapet nė tri pjesė.

Kjo u mundėson pėrdoruesve tė zgjedhin nė mes tė tastierės QWERTY, asaj “keypad” pėr ata qė luajnė me lojėra si dhe ekran tė ndjeshėm nė prekje prej 3 inēėsh.

Ėshtė interesant qė telefoni ka marrė emrin sipas tastit tė sigurisė, me shtypjen e tė cilit dėrgoni lokacionin tuaj GPS dhe informata tjera tė rėndėsishme pėr tė gjitha shėrbimet nė rrethinė.

Nė shtėpizė janė vendosur disa shtojca interesante, si kamera prej 3.1 megapikselash, opsionet Bluetooth, qasja pėr kartelat microSD...

Telefoni funksionon me sistemin operativ Windows Mobile 6.0, derisa pėrmban audio dhe player, shfletues tė internetit e tjera.

Pritet qė ēmimi i iCEphone do tė jetė rreth 1.000 dollarė amerikanė. Pritet qė pajisja tė del nė treg kah gjysma e vitit tė ardhshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Telefon "tre nė njė"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: