ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nokia paraqiti modelin N97

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Nokia paraqiti modelin N97   Sat Dec 06, 2008 5:55 pm


Nokia paraqiti modelin N97
Kur shikohet pėr herė tė parė kjo pajisje mund tė duket se mė nė fund bėhet fjalė pėr konkurrencėn e vėrtetė dhe ndoshta edhe mė tė fuqishme pėr iPhone, mirėpo tani pėr tani atė mund ta shohim si edhe njė vazhdim tė serisė Communicator.
Pėr momentin nuk janė tė njohura tė gjitha detajet, mirėpo, Nokia N97 ėshtė i bazuar nė sistemin operativ Symbian S60, do tė ketė tastierė QWERTY nė tėrheqje, ekran tė madh tė ndjeshėm nė prekje me diagonale prej 3.5 inēėsh, dhe do tė kushtoj rreth 550 euro.

Kamera e integruar nė kėtė model pėrmban 5 megapikselė dhe mbėshtet incizimin e video materialeve nė formatin 16:9, ndėrsa ka tė integruar edhe GPS, i cili pėr dallim nga iPhone pėrkrah edhe tė ashtuquajturin navigacion turn-by-turn, tė cilin jeni mėsuar ta pėrdorni nė pajisjet e pavarura GPS.

Tani pėr tani duket se Nokia, sa u pėrket ēėshtjeve teknike, nė kėtė pajisje ka krejt ēfarė ka edhe iPhone si dhe gjėra tjera shtesė, derisa risia mė e madhe ėshtė se mė nė fund kanė krijuar njė pajisje e cila ėshtė e ndjeshme nė prekje. Se si do tė funksionojė kjo gjė me sistemin operativ Symbian S60, na mbetet tė shohim e ta provojmė.
www.nokia.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nokia paraqiti modelin N97
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: