ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Apple ndėrron mendje nė lidhje me antivirusin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Apple ndėrron mendje nė lidhje me antivirusin   Sat Dec 06, 2008 5:47 pm


Apple ndėrron mendje nė lidhje me antivirusin
Vėrejtja e djeshme pėr pėrdoruesit e kompjuterėve Mac qė tė instalojnė mbrojtje nga viruset ėshtė larguar, derisa Apple pohon se kompjuterėt e vet janė tė sigurt dhe pa nevojė pėr mbrojtje kundėr viruseve.
Zėdhėnėsi i Applet, Bill Evans, ka deklaruar se vėrejtja ėshtė larguar pasi qė bėhet fjalė pėr njė artikull tė vjetėr nė bazėn e tė dhėnave i cili gabimisht ėshtė rifreskuar dje. Ai ka theksuar se kompjuterėt e kompanisė Apple pėr shkak tė sistemit operativ janė tė sigurt ashtu siē janė edhe nuk ka kurrfarė nevoje pėr softuer shtesė antivirus. “Mac OS ka nė vete sisteme tė integruara tė cilat e mbrojnė nga softuerėt dashakeq dhe kėrcėnimeve tjera tė sigurisė”, ka vazhduar Evans.

Sistemi operativ i Apple nuk ėshtė i pėrsosur. Janė gjetur lėshime tė sigurisė edhe nė tė, megjithatė askush nuk ėshtė pėrpjekur tė krijojė viruse tė cilat do tė shfrytėzonin kėto lėshime, prandaj pėrdoruesit, sa i pėrket kėsaj, janė tė sigurt.

Nga ana tjetėr softuerėt dashakeq ēdo ditė e mė shumė shfrytėzojnė shfletuesit e internetit tė cilėt nuk janė specifik vetėm pėr njė platformė. Nė lidhje me kėtė Apple nuk ėshtė deklaruar.

www.apple.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Apple ndėrron mendje nė lidhje me antivirusin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: