ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
PORNO dashuri shkronja meda anglisht genta nokia elvana double murlan celular krasniqi druri komandat numrin gjata loja nika ismajli beqiri numri gashi 2012 BAJRAM dashurie kosoves
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 iPhone pėr herė tė parė tejkalon Windows Mobile

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: iPhone pėr herė tė parė tejkalon Windows Mobile   Sat Dec 06, 2008 5:45 pm
iPhone pėr herė tė parė tejkalon Windows Mobile
iPhone ka bėrė tė pamundurėn: pėr gjithsej dy vite e ka tejkaluar numrin e njėsive tė shitura tė celularėve nė tė gjitha platformat Windows Mobile sė bashku.
Sipas raportit tė fundit tė analizave nga shtėpia analitike “Gartner”, tregu i telefonave tė menēur (smartphone) ka ngadalėsuar rritjen, por ende ėshtė nė rritje: nė tremujorin e tretė tė kėtij viti janė shitur 36.5 milionė telefona tė menēur, qė ėshtė rritje prej 11.5 pėr qind nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit 2007.

Ajo qė ėshtė e rėndėsishme ėshtė se pjesėmarrja nė treg e kompanisė Apple (e cila nė treg ka vetėm njė model, atė iPhone) ėshtė rritur pėr 12.9 pėr qind, qė e vendos nė vendin e tretė, pas Nokias dhe prodhuesit BlackBerry, tė kompanisė RIM. Mirėpo, tani pėr herė tė parė shitja e iPhone ia ka kaluar tė gjitha pajisjeve me Windows Mobile, e ky trend sigurisht nuk u shkon pėr shtati prodhuesve tė cilėt pėrdorin atė platformė.

Fakti ėshtė se Windows Mobile ka paraqitje bukur tė vjetėr dhe se Windows Mobile 7 duhet tė bėj kthesė me tė vėrtetė radikale nė krahasim me versionin e tanishėm, 6, nė mėnyrė qė ky trend tė ndryshojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
iPhone pėr herė tė parė tejkalon Windows Mobile
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: