ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
anglisht beqiri ismajli loja dashurie gjata elvana numrin murlan meda druri genta nokia nika komandat shkronja numri krasniqi PORNO dashuri BAJRAM gashi double 2012 kosoves celular
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Trojan i drejtuar kah pėrdoruesit e Firefoxit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Trojan i drejtuar kah pėrdoruesit e Firefoxit   Sat Dec 06, 2008 5:43 pm


Trojan i drejtuar kah pėrdoruesit e Firefoxit
Rritja e vazhdueshme e popullaritet tė Firefoxit siē edhe ėshtė mundur tė pritet sjell deri tek interesimi i hakerėve dashakeq pėr kėtė shfletues tė uebit. Kėrcėnimi i fundit ka pėr qėllim vjedhjen e tė dhėnave personale nga shėrbimet bankare online.
Ekspertėt e kompanisė pėr sigurim, BitDefender, tėrheqin vėrejtjen se kanė zbuluar njė lloj tė ri tė aplikacionit keqbėrės, i cili shfrytėzuesve tė Firefoxit ua vjedh tė dhėnat e pėrdorimit tė shėrbimeve bankare online.

Nė BitDefender e kanė emėruar rrezikun e ri si “Trojan.PWS.ChromeInject.A”, derisa ai pėrdorė JavaScript-in pėr zbulimin e tė dhėnave personale nga 100 apo mė shumė shėrbime bankare apo monetare online siē janė shėrbimet Barclays, Wachovia, Bank of America apo PayPal.

Kur tė infektojė kompjuterin trojani i ri ndėrron formėn e vet dhe paraqitet si “Greasemonkey”, njė paketė e njohur skriptash e cila Firefoxit i jep shumė mundėsi shtesė.

E nė fund po e pėrsėrisim pėr tė shumtėn herė me radhė atė qė e kemi thėnė edhe mė parė, mos i hapni tė gjitha bashkėngjitjet e e-mailave tė cilėt kanė burime tė dyshimta, mos pėrdorni aplikacione tė pavėrtetuara nga krijuesit e dyshimtė dhe gjithsesi pėrdorni ndonjė nga zgjedhjet kundėr viruseve tė cilat janė nė dispozicionin tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Trojan i drejtuar kah pėrdoruesit e Firefoxit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: