ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Sulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Sulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes   Sat Nov 29, 2008 4:25 pmSulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes
Sipas njė njoftimi tė gazetės Los Angeles Times, zyrtarė tė lartė tė Pentagonit kanė informuar kėtė javė presidentin amerikan George Bush dhe sekretarin e Mbrojtjes Robert Gates, pėr njė sulm tė rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes.
Sipas gazetės, sulmet janė vėrejtur brenda rrjetit tė kompjuterėve tė Komandės Amerikane qė drejton operacionet nė Irak dhe Afganistan.

Sipas njoftimit qė ėshtė publikuar tė premten, sulmi ka prekur kompjuterėt nė zonat e luftimit si dhe ka arritur tė depėrtojė nė njė rrjet tė fshehtė kompjuterėsh tė mbrojtur mirė.

Sipas gazetės Los Angeles Times, sulmi ndaj kompjuterėve mund ta ketė origjinėn nė Rusi, megjithėse nuk dihet nėse qeveria ruse ka pasur ndonjė rol nė tė.

Marrėdhėniet mes Rusisė dhe Shteteve tė Bashkuara janė ftohur kohėt e fundit pėr njė sėrė ēėshtjesh, si konflikti nė Gjeorgji dhe plani amerikan pėr instalimin nė Evropėn Lindore tė njė sistemi mbrojtjes nga raketat. /VoA/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: