ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarėsh   Fri Nov 28, 2008 1:08 am


Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarėsh
Rrjeti mė i madh shoqėror online, Facebook, ka fituar gjykimin me vlerė prej 873 milionė dollarėsh nė rastin kundėr njė spameri, qė ėshtė edhe vlera mė e madhe ndonjėherė nė gjykimet e kėsaj natyre.
Nė kėtė proces kanė qenė tė akuzuar Adam Guerbuez, Atlantis Blue Capital dhe 25 njerėz tjerė anonimė, sepse me mashtrim kanė ardhur deri tek informatat e qasjes sė shfrytėzuesve tė Facebook dhe mė pas miqve tė tyre nė listėn e pėrdoruesve u kanė dėrguar e-maila spam.

Guerbuez dhe tė tjerėt kanė vendosur faqe tė rrejshme tė Facebook nė tė cilat pėrdoruesit kanė futur tė dhėnat e tyre pėr qasje tė cilat mė vonė kanė mundur t’i vjedhin lehtė. Gjatė muajit mars e prill tė kėtij viti kėta spamerė kanė dėrguar 4 milionė porosi spam nėpėrmes Facebookut.

Spam porositė do tė paraqiteshin nė profilin e pėrdoruesit dhe do tė shfaqnin se personi nė fjalė ka blerė produkte si marihuanė, tableta pėr ereksion dhe produkte tė ngjashme.

Guerbuez ėshtė nėnshtetas kanadez derisa Atlantis Blue Capital ėshtė emri i kompanisė tė cilin ai e pėrdorė pėr tė regjistruar emrat e domeneve. Pėrveē dėnimit prej 873 milionė dollarėsh, Guerbezit dhe bashkėpjesėmarrėsve u ėshtė ndaluar qė nė tė ardhmen t’i qasen Facebookut.

Mė herėt gjatė kėtij viti, njė spamer ėshtė dashur qė shėrbimit tjerė pėr shoqėrim online MySpace t’i paguaj 230 milionė dollarė dhe deri mė tani ky ka qenė dėnimi mė i lartė nė para.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: