ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
dashuri numrin nokia gashi numri genta murlan beqiri PORNO anglisht shkronja 2012 elvana komandat krasniqi celular kosoves dashurie double gjata druri meda BAJRAM nika loja ismajli
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 YouTube prej tani nė format tė gjerė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: YouTube prej tani nė format tė gjerė   Fri Nov 28, 2008 1:06 am


YouTube prej tani nė format tė gjerė
Mjafton tė shikohen ekranet dhe televizorėt e rinj dhe menjėherė ėshtė e qartė se formati i gjerė i video dosjeve (anglisht: widescreen) ka marrė primatin ndaj tė vjetėrve. Kėtij trendi sot i ėshtė bashkuar edhe shėrbimi mė i popullarizuar online pėr shkėmbimin e video materialeve YouTube, duke “zgjeruar” tė gjitha video materialet nė bazėn e vet.
Nėn formatet e gjera i vlerėsojmė ato qė kanė pėrmasa tė faqeve horizontale apo vertikale 16:9 apo 16:10, derisa formati tradicional 4:3 ēdo ditė e mė shumė po del nga pėrdorimi.

Natyrisht, shumica e video materialeve nė YouTube janė nė formatin e vjetėr, prandaj nė paraqitjen e re do tė kanė dy vija tė zeza anash. Mirėpo, nė YouTube vlerėsojnė (qė ndoshta edhe e kanė me tė drejtė) se ky ėshtė njė ēmim i vogėl i cili duhet tė paguhet derisa pėrdoruesit tė mėsohen me formatin e ri, pas sė cilės do tė fillojnė tė vendosin tė gjitha materialet e reja nė widescreen.

www.youtube.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
YouTube prej tani nė format tė gjerė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: