ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
genta numrin komandat loja gjata dashuri nika nokia double numri druri meda celular PORNO dashurie ismajli 2012 anglisht shkronja krasniqi murlan gashi kosoves BAJRAM elvana beqiri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 64 gigabajt nė shkop tė memories

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: 64 gigabajt nė shkop tė memories   Fri Nov 21, 2008 7:16 pm
64 gigabajt nė shkop tė memories
Rrallė shkruajmė pėr shkopinjtė e memories flash sepse kryesisht nuk janė edhe shumė interesante, mirėpo aty-kėtu na befason se sa e lirė ėshtė bėrė flash memoria.
Shkopi flash pėr memorie i kompanisė Kingston quhet DataTraveler 150s dhe vjen me kapacitet prej 32 e 64 gigabajt, me faktin qė ky model mė i madh kushton 177 dollarė, qė edhe mund tė pėrballohen disi.

Na duhet tė ju kujtojmė kohėn kur nė USB kemi pasur gjithsej 16 apo 32 megabajt, e tani gigabajtėt po ndahen me kapela, telefona celularė, etj.

Dizajni i pajisjes ėshtė bukur standard, ai ėshtė kompatibil me Windows, OS X dhe me Linux, derisa versioni mė i lirė i kapacitetit prej 32 gigabajt kushton 116 dollarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
64 gigabajt nė shkop tė memories
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: