ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Mozilla ėshtė e varur nga Google

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Mozilla ėshtė e varur nga Google   Fri Nov 21, 2008 7:14 pm


Mozilla ėshtė e varur nga Google
Mozilla, organizata jofitimprurėse e cila qėndron prapa shfletuesit tė popullarizuar tė uebit, nė fakt fiton solide tė parave, dhe atė kryesisht nėpėrmes Googlet.
Mozilla, nė fakt, nė vitin 2007, ka deklaruar pėrfitimet prej 75 milionė dollarės, prej tė cilave 88 pėr qind vijnė nga pėrfitimet prej reklamimeve nė makinėn mė tė popullarizuar nė botė - Google. Taksambledhėsit amerikanė tanimė janė duke kontrolluar atė raport financiar dhe mund tė ndodhė qė Mozilla tė humb statusin e vet jopėrfitues dhe beneficionet tė cilat shkojnė me tė.

Mirėpo, edhe mė interesant nė tėrė kėtė muhabet ėshtė fakti se Google qė rishtazi ka shfletuesin e vet tė internetit, Chrome. Po tė donte Google, do tė mund tė shtypte financiarisht Mozillan dhe tė shtynte pėrpara shfletuesin e vet, e kjo do tė thotė se Firefox do tė ishte nė telashe tė mėdha. Gjasat qė kjo nė realitet tė ndodhė janė shumė tė vogla pasi qė Google, kompania e cila tradicionalisht lavdėrohet pėr atė se kurrė nuk bėn gjėra tė kėqija, do tė ishte nė shėnjestėr tė pėrdoruesve dhe mediave, mirėpo besojmė se pėr Mozillan nuk ėshtė fort e rehatshme tė jetė pothuajse krejtėsisht e varur nė Google.

www.mozilla.com
www.google.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mozilla ėshtė e varur nga Google
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: