ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Tremujor mė i dobėt pėr Dell Computer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Tremujor mė i dobėt pėr Dell Computer   Fri Nov 21, 2008 7:12 pmTremujor mė i dobėt pėr Dell Computer
Kompania Dell Computer ka publikuar profitin prej 5 pėr qind mė tė ulėt nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar, shkruajnė mediat.
Kompania ka pasur profit tė pėrgjithshėm me vlerė prej 15.16 miliardė dollarė dhe fitim prej 727 milionė dollarėsh, derisa fitimet pėr aksion janė rritur pėr 9 pėr qind, por edhe profiti i pėrgjithshėm ėshtė mė i vogėl pėr 3 pėr qind. Analistėt kanė pritur pėrfitime diē mė tė mėdha se 16.3 miliardė dollarė, derisa nė tremujorin e tretė tė vitit tė kaluar pėrfitimet kanė qenė 15.65 miliardė, pėrderisa derisa fitimi 766 milionė dollarė.

Pėrkundėr fitimit tė ulėt kompania Dell ėshtė e kėnaqur me rezultatet e arritura, veēanėrisht nėse merret parasysh rėnia e kėrkesės dhe ndikimi ēdo ditė e mė i madh i krizės ekonomike.

Shefi i financave tė Dellit, Brian Gladden, pret kėrkesa edhe mė tė dobėta gjatė vitit tė ardhshėm pothuajse nė tė gjitha segmentet e kompanisė, pa dhėnė shifra konkrete pėr tremujorin e katėrt tė kėtij viti apo pėr vitin e ardhshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tremujor mė i dobėt pėr Dell Computer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: