ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
gjata double BAJRAM krasniqi celular PORNO gashi elvana numri loja meda nokia anglisht numrin beqiri dashurie dashuri druri genta komandat murlan 2012 kosoves shkronja nika ismajli
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Yahoo kėrkon drejtor tė ri, Jerry Yang largohet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Yahoo kėrkon drejtor tė ri, Jerry Yang largohet   Thu Nov 20, 2008 9:12 pm


Yahoo kėrkon drejtor tė ri, Jerry Yang largohet
Bashkėpronari dhe bashkėthemeluesi i Yahoo-sė, Jerry Yang, ka paralajmėruar largimin e tij nga kjo kompani nė momentin qė tė gjendet zėvendėsimi i duhur pėr tė nė pozitėn e drejtorit tė pėrgjithshėm.
Nė letrėn e tij dėrguar tė punėsuarve tė kompanisė Yahoo, Yang ka theksuar: "Gjithmonė do tė bėj gjėrat e drejta pėr kėtė kompani kualitative".

Arsyet e mundshme pėr largimin nga kompania e tij janė rėnia e aksioneve pėr pothuajse dhjetė dollarė si dhe mospranimi i ofertės sė Microsoftit pėr blerjen e Yahoo-sė e cila ka pasur vlerė prej 33 dollarėsh pėr aksion. Kėrkimi pėr kryesuesin e Yahoo-sė tanimė ka filluar nėn mbikėqyrjen e Roy Bostockut, por edhe tė Jerr Yangut.

"Jerry ėshtė njė afarist i shkėlqyer, megjithatė bashkėrisht kemi marrė vendim se tani ėshtė koha e duhur pėr njė njeri tė ri i cili do tė ngritė Yahoo-nė nė njė nivel tė ri", ka deklaruar Bostock.

Nė fillim tė muajit Yang nė konferencėn Web 2.0 e cila ėshtė mbajtur nė San Francisco i ka habitur tė pranishmit me deklaratėn se Microsoft megjithatė ėshtė dashur tė blejė Yahoo-nė.

"Sot ėshtė mė sė miri pėr Microsoftin tė blejė Yahoo-nė. Shitja nuk ėshtė njė ide e keqe e madje edhe pėr cilindo ēmim qė e ofron Microsofti", kishte thėnė Yang.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Yahoo kėrkon drejtor tė ri, Jerry Yang largohet
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: