ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Viruset kompjuterike sulmojnė tė hėnėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Viruset kompjuterike sulmojnė tė hėnėn   Thu Nov 20, 2008 9:03 pm


Viruset kompjuterike sulmojnė tė hėnėn
Hulumtuesit ua tėrheqin vėmendjen shfrytėzuesve tė internetit qė e hėna (24 nėntor) mund tė jetė e kobshme kur bėhet fjalė pėr invazionin e viruseve kompjuterike.
Eksperti pėr teknologji i gazetės britanike Guardian thotė se analizat e informacioneve mbi viruset tė cilėt shpėrndahen me anė tė rrjetit tė internetit kanė dėshmuar se nė botė janė mbi 500.000 kompjuterė tė infektuar, derisa ekspertėt pėr siguri e theksojnė 24 nėntorin si datė kur mbizotėron rreziku mė i madh nga shpėrndarja e softuerėve tė dėmshėm pėr kėtė vit.

Hulumtimet e kryera nė vitin 2007 kanė shėnuar aktivitetin mė tė madh tė viruseve nė Ditėn e Falėnderimeve amerikane. Dita e Falėnderimeve nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės shėnohet ēdo tė katėrtėn tė martė nė nėntor, dhe kėtė vit bie nė 25 nėntor. Ekspertėt vlerėsojnė se 24 orė para kėsaj do tė mund tė pritej sulmi mė i madh i viruseve tė internetit.

Kjo do tė mund tė ishte rezultat i rritjes sė blerjeve online para Krishtlindjeve kur miliona shfrytėzues kyēen nė internet me dėshirėn qė tė gjejnė dhuratat e tyre qė u pėrshtaten pėr miqtė dhe familjen. Blerėsit e tillė mund tė janė shėnjestėr e lehtė.

Kėtė vit pritet rritje e numrit tė blerėsve online para Krishtlindjeve, derisa nė Britani tė Madhe vlerėsojnė se do tė shpenzojnė 15 pėr qind mė shumė sesa nė vitin e kaluar.

Blerėsit nė internet bėjnė kėrkime mė tė shumta me shpresė se do tė gjejnė artikuj mė tė lirė, e derisa ata kėrkojnė pėr ēmim, nė nėntor e dhjetor, tanimė tradicionalisht, rritet edhe numri i softuerėve tė dėmshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Viruset kompjuterike sulmojnė tė hėnėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: