ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 YouTube zhytet nė ujėrat e transmetimit tė drejtpėrdrejtė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: YouTube zhytet nė ujėrat e transmetimit tė drejtpėrdrejtė   Sun Nov 16, 2008 9:32 pm


YouTube zhytet nė ujėrat e transmetimit tė drejtpėrdrejtė
Nė fund tė kėtij muaji sunduesi definitiv i tregut tė videove online, Google YouTube, pėrdoruesve tė vet do tu ofrojė edhe njė risi, transmetimin e drejtpėrdrejtė tė videove, tė ashtuquajtur – webcasting.
Shėrbimi i emėruar YouTube Live fillon me punė nė 22 nėntor me transmetim nga San Francisco. Disa nga personat e famshėm tė cilėt do tė kanė nderin tė hapin kėtė risi nga Google do tė janė reperi Will.i.A, kėngėtarja Katy Perry, kitaristi Joe Satriani, tė megapopullarizuarit MythBusters, Adam Savage e Jamie Hyneman, si dhe shumė tė tjerė. Kėtė transmetimin tė parė tre-orėsh tė drejtpėrdrejtė nė regjinė e YouTube do tė mund ta ndiqni nė kėtė adresė interneti.

Si nė kėtė, ashtu edhe nė tjerėt webcasting nė kuadėr tė kanalit YouTube Live do tė marrin pjesė personat video materialet e tė cilėve janė publikuar nė YouTube dhe janė jashtėzakonisht tė popullarizuara, derisa incizimet e 50 tė pėrzgjedhurve deri mė tani nė YouTube janė shikuar mė shumė se 2.5 miliardė herė.

Ajo qė nuk e kemi tė njohur ėshtė e dhėna nėse shfrytėzuesit do tė mund tė vendosin nė faqet e tyre transmetimin e tyre tė drejtpėrdrejtė ashtu siē mund tė vendosin cilindo video material nga YouTube, mirėpo besojmė se opsioni i tillė do tė mundėsohet.

www.youtube.com/live
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
YouTube zhytet nė ujėrat e transmetimit tė drejtpėrdrejtė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: