ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Alienware i cili nuk kushton jashtėzakonisht tepėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Alienware i cili nuk kushton jashtėzakonisht tepėr   Sun Nov 16, 2008 9:30 pm


Alienware i cili nuk kushton jashtėzakonisht tepėr
Marka e kompjuterėve tė kompanisė Dell, Alienware, gjithmonė ėshtė ndėrlidhur me komponentėt kulminant, dizajnin agresiv dhe, pėr fat tė keq, ēmimin jashtėzakonisht tė shtrenjtė. Mirėpo tani ėshtė paraqitur edhe modeli tė cilin mund ta quajmė edhe tė lirė.
Alienware Area-51 750i mė i lirė ka furnizime tė fuqishme tė rrymės si dhe shtėpizė si nė modelet e fuqishme, mirėpo komponentėt tė cilėt gjenden brenda saj nuk janė edhe aq tė shtrenjta, prandaj vijmė deri tek ēmimi prej rreth 1.000 dollarėsh.

Pėr kėto para do tė merrni procesorin Core 2 Duo nga Intel me takt punues 3 GHz, me fuqi furnizimi me rrymė prej 750 W, kartelė grafike GeForce 9800 GT, 2 gigabajt memorie punuese dhe disk tė fortė me kapacitet prej 250 GB.

Natyrisht, tė njėjtin kompjuter ėshtė e mundur tė blihet edhe nė konfiguracionin dukshėm mė tė fuqishėm, me procesorin katėr-bėrthamėsh Core 2 Extreme, dy kartela grafike Radeon HD 4870 X2 dhe 3 terabajtė tė hapėsirės sė diskut, e siē ua merr mendja, edhe ēmimi ėshtė dukshėm mė i lartė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Alienware i cili nuk kushton jashtėzakonisht tepėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: