ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm   Wed Jun 11, 2008 9:46 pm


Ekspertėt e kompanisė pėr siguri, McAfee kanė publikuar njė raport jashtėzakonisht tė thuktė pėr rrezikun potencial i cili u kėrcėnohet njerėzve tė cilėt shėtisin nėpėr internet kur vizitojnė domene tė caktuara.

Si domenet mė tė rrezikshme, nė tė cilėt mė sė shpeshti mund tė sulmohet kompjuteri, McAfee ka theksuar .hk (Hong Kong), .cn (Kina) dhe .info. Nga tė gjithė domenet .hk tė cilėt McAfee i ka analizuar, 19.2 pėr qind e tyre janė potencialisht tė rrezikshėm pėr vizitorėt, derisa rreziku nė .cn domenin ėshtė 11.8 pėr qind, derisa .info ėshtė i treti me 11.7 pėr qind.

Nga domenet tjera, rrezik i madh kėrcėnon nga ai rumun .ro, ku mund tė infektoni kompjuterin nė 6.8 pėr qind, si dhe atij rus .ru ku rreziku ėshtė gjashtė pėr qind.

Si domeni mė i sigurt ka dalė tė jetė .gov.

Ky ėshtė viti i dytė me radhė qė kompania McAfee publikon raportin e vet tė emėruar 'Mapping the Mal Web', derisa ky i sivjetmi ėshtė bėrė me njė mostėr prej 9.9 milionė hapėsirave tė uebit nė mbarė botėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: