ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
komandat nika druri celular anglisht BAJRAM numri dashurie loja double nokia kosoves meda krasniqi 2012 murlan beqiri shkronja elvana gashi dashuri genta ismajli gjata PORNO numrin
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Vizitoni Romėn antike nė Google Earth

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Vizitoni Romėn antike nė Google Earth   Thu Nov 13, 2008 8:26 pm


Vizitoni Romėn antike nė Google Earth
Edhe pse satelitėt e sotėm nuk mund tė na shfaqin pamjen e Romės nga viti 320 para Krishtit, inxhinierėt e kompanisė Google janė munduar tė krijojnė njė simulim tredimensional tė Romės antike. Edhe atė shumė me sukses, do tė shtonim.
Kjo shtojcė e Google Earth ėshtė emėruar “Ancient Rome 3-D” dhe ofron paraqitje tė plotė tredimensionale tė Romės antike nė periudhėn e fuqisė sė saj mė tė madhe – 320 vite para Krishtit.

Tė gjithė vizitorėt e kėtij simulimi mund tė fluturojnė mbi qytet dhe tė zmadhojnė e hulumtojnė ēfarėdo ndėrtese tė asaj kohė, si Koloseumin, Forumin, Circus Maximusin dhe tė tjera.

Nė secilėn prej ndėrtesave shfrytėzuesit i pret edhe njė dritare pop-up me informata tė detajuara historike, tė cilat i kanė shkruar historianėt qė kanė qenė pjesėmarrės tė kėtij projekti.

Google Earth
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vizitoni Romėn antike nė Google Earth
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: